Na hlavný obsah

23. labdarúgó-vb: Franciaország nyerte az I-csoportot, Norvégia is továbbjutott

Lejátszották a tengerentúli futball-vb-n az I-csoport utolsó, 3. fordulójának mérkőzéseit. Az már korábban eldőlt, hogy Franciaország és Norvégia is bejutott a legjobb 32 közé.

23. labdarúgó-vb: Franciaország nyerte az I-csoportot, Norvégia is továbbjutott
Ousmane Dembélé (balról) három gólt lőtt a norvégoknak Foto: TASR/AP

A nagy esélyes franciák simán, 4:1-re megnyerték a tartalékos norvégok elleni csoportrangadót, és ezzel, hibátlan teljesítménnyel végeztek a kvartett első helyén. A Bajnokok Ligája-győztes Paris Saint-Germain aranylabdás csatára, Ousmane Dembélé ellenállhatatlanul futballozott az első félidőben: 25 perc alatt mesterhármast ért el, a 7. percben lőtte az első gólt. Az 50. percben, 3:1-es állásnál tizenegyest hibáztak a norvégok: Strand Larsen büntetőjét Mike Maignan kivédte. A csoport másik találkozóján, a 13. perctől emberelőnyben futballozó Szenegál 5:0 arányban kiütötte Irakot, és még reménykedhet, hogy csoportharmadikként továbbjut…

Az I-csoport végeredménye: 1. Franciország 9, 2. Norvégia 6, 3. Szenegál 3, 4. Irak 0 pont. (Pátria Rádió)

Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Sport rovatban