Na hlavný obsah

A Fico-kormány 3,3 millió eurót különít el északkelet-Szlovákia fejlesztésére

Robert Fico kormánya 2026. június 24-én kihelyezett ülést tartott a Bártfa járásbeli Malcov községben, ahol a miniszterelnök bejelentette: több mint 3,3 millió eurót különítenek el az északkelet-szlovákiai régió települései és szervezetei számára.

A Fico-kormány 3,3 millió eurót különít el északkelet-Szlovákia fejlesztésére
Foto: TASR

Mire fordítják a forrásokat? Az összegből több mint 2,4 millió euró konkrét önkormányzati és intézményi projektekre jut a Bártfa, Lőcse, Szinna és Poprád járásokban. A kabinet emellett 35 feladatot hagy jóvá az érintett minisztériumok számára, amelyek a térség társadalmi és gazdasági fejlesztését célozzák — a közlekedési és közösségi infrastruktúra korszerűsítésétől a vállalkozástámogatáson és munkahelyteremtésen át a turizmusfejlesztésig.

A Kormányhivatal közlése szerint a régió kiemelkedő idegenforgalmi potenciállal rendelkezik, a Tatras-vidéki üdülőhelyek és az UNESCO-örökség helyszínek mellett a Tatravagónka Poprad vállalat — Kelet-Szlovákia egyik legnagyobb foglalkoztatója és jelentős európai vasútikocsig-gyártó — is meghatározó gazdasági szereplő a körzetben. A kihelyezett ülés napirendjén az egészségügy és a foglalkoztatás kérdése is szerepelt.

TASR/teraz.sk, ta3.com
(Források: TASR/teraz.sk, ta3.com, 2026. június 24.)

Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Otthon rovatban