Na hlavný obsah

80 éve hirdették meg a reszlovakizációs programot

Popély Árpád történésszel beszélgettünk a jogfosztottság éveinek egyik legérzékenyebb fejezetéről.

Foto: Popély Árpád archívuma

80 évvel ezelőtt, 1946. június 17-én hirdették meg Csehszlovákiában a reszlovakizációs programot. Az évforduló kapcsán Popély Árpád történésszel beszélgettünk arról, mit jelentett a reszlovakizáció, milyen politikai célok húzódtak mögötte, és milyen kényszerek, félelmek, személyes döntések és túlélési stratégiák határozták meg ezt az időszakot.

Popély Árpáddal Jakubecz László beszélgetett a Nappaliban. Az interjú 2026. június 17-én hangzott el.

Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Nappali rovatban