Visegrádi négyek
Szétesőben a Visegrádi Együttműködés?
Csehország átgondolja, hogy továbbra is részt vegyen a V4-es országcsoportban a fennálló éles nézetkülönbségek miatt.
Prágában tárgyalt Kollár
Boris Kollár a cseh parlament mindkét házának az elnökével folytatott megbeszélést.
Szlovénia V4-es csatlakozásáról is javaslatot tett a leköszönő cseh elnök
Csehország leköszönő államfője, Miloš Zeman a február 7-i tárgyalások során felvetette, hogy Szlovéniát is be kellene venni a Visegrádi Négyek közé, Magyarországnak azonban nem tetszett a javaslat, így erről a továbbiakban nem tárgyaltak.
A visegrádi négyek együttműködésre vannak ítélve
Zuzana Čaputová a pozsonyi Prímás-palotában fogadta kedden Csehország, Lengyelország és Magyarország államfőjét.
Megkezdődött a visegrádi államfők csúcstalálkozója Pozsonyban
A négy köztársasági elnök aktuális problémákról fognak beszélgetni a plenáris üléseken.
Morawiecki szeretné megújítani a V4-es együttműködést
A lengyel kormányfő szerint az ukrajnai háborúhoz való viszony megosztó volt a Visegrádi csoporton belül.
Szlovákia ma veszi át a Visegrádi Négyek soros elnökségét
Szlovákia ma veszi át a Visegrádi Négyek soros elnökségét, a csoport hatodik szlovák elnökségét, ezúttal az ukrajnai orosz invázióval összefüggésben - tájékoztatott a külügyminisztérium sajtóosztálya.
Néhány szakértő szerint a V4 gyakorlatilag megszűnt létezni
A magyarországi választásokat követően egyre markánsabbak azok a vélemények, melyek szerint a csoportosulás a jövőben Budapest nélkül folytathatja.
Lemondta a budapesti V4-es találkozót a cseh után a lengyel védelmi miniszter is
Lengyel részről is rengeteg kritika éri Orbán Viktor Ukrajnához való hozzáállását.
Stratégiai nyugalom, vagy nyugodt tétlenség?
Távolodnak a magyar miniszterelnöktől visegrádi szövetségesei, az oroszok ukrajnai agressziója a jelek szerint éket ver a V4-ek közé.