Na hlavný obsah

Büntető Törvényköny

A PS a főügyész hatásköreit is szabályozó javaslatot terjesztett elő
Otthon

A PS a főügyész hatásköreit is szabályozó javaslatot terjesztett elő

Az ellenzéki PS mozgalom frakciója benyújtotta a parlamentnek a Büntető Törvénykönyv módosítási javaslatát, amely a többi között a főügyész hatásköreit is szabályozza.

Žilinka a btk. módosítása után az adóügyi bűncselekmények elleni büntetőeljárások számának csökkenéséről beszélt
Otthon

Žilinka a btk. módosítása után az adóügyi bűncselekmények elleni büntetőeljárások számának csökkenéséről beszélt

A magas geopolitikai bizonytalanság és a világpiaci olajárak ingadozása miatt az üzemanyagárak emelkedésére nehezedő nyomás várhatóan a jövő héten is folytatódik.

Felfüggesztette az Alkotmánybíróság a vezeklő tanúkra vonatkozó módosítás hatályát
Otthon

Felfüggesztette az Alkotmánybíróság a vezeklő tanúkra vonatkozó módosítás hatályát

Az Alkotmánybíróság felfüggesztette a Büntetőeljárási törvény módosítása hatályának egy részét.

Daniel Bombicot segítené az SNS új törvénymódosítási javaslata
Otthon Audio

Daniel Bombicot segítené az SNS új törvénymódosítási javaslata

Az SNS újfent módosítana a Büntető Törvénykönyvön.

Elutasítja a Büntető Törvénykönyv módosításával kapcsolatos kritikákat az igazságügyi minisztérium
Otthon

Elutasítja a Büntető Törvénykönyv módosításával kapcsolatos kritikákat az igazságügyi minisztérium

Az igazságügyi minisztérium elutasítja az Állítsuk Meg a Korrupciót Alapítvány a Büntető Törvénykönyv módosításának negatív hatásairól tett kijelentéseit.

A PS szerint a kormány célja egyes emberek büntetlenségének elérése
Otthon

A PS szerint a kormány célja egyes emberek büntetlenségének elérése

A kormány valódi programja az, hogy büntetlenséget biztosítson egyes személyeknek, ezért dolgozik a jogállam leépítésén – állítja a Progresszív Szlovákia mozgalom.

A Progresszív Szlovákia módosítaná a Büntető Törvénykönyvet
Otthon

A Progresszív Szlovákia módosítaná a Büntető Törvénykönyvet

A Progresszív Szlovákia (PS) javaslatot nyújtott be a Büntető Törvénykönyv módosítására, amely az Európai Unió pénzügyi érdekeinek egyenlő büntetőjogi védelmét célozza meg a Szlovák Köztársaság, valamint magán- és jogi személyek érdekeivel.

Kaliňák: a tüntetések csak az eltérő vélemény kinyilvánítását jelentik
Otthon

Kaliňák: a tüntetések csak az eltérő vélemény kinyilvánítását jelentik

A Büntető Törvényköny módosítása kapcsán megrendezett utcai tüntetések természetes módját jelentik annak, hogy az ellenzék kinyilvánítsa a kormánnyal ellentétes véleményét, véli Robert Kaliňák (Smer-SD).

Pénteken újra megpróbálják megnyitni a Büntető Törvénykönyvről szóló rendkívüli ülést
Otthon

Pénteken újra megpróbálják megnyitni a Büntető Törvénykönyvről szóló rendkívüli ülést

A Szlovák Köztársaság Nemzeti Tanácsának a Büntető Törvénykönyv módosításáról szóló rendkívüli ülését csütörtökön a szünet után sem tudták megnyitni. Az ülésteremben mindössze 44 képviselő volt jelen, így a parlament nem volt határozatképes.

Elégtelen a nemi erőszaktételre vonatkozó definíció a módosított Büntető Törvénykönyvben
Otthon Audio

Elégtelen a nemi erőszaktételre vonatkozó definíció a módosított Büntető Törvénykönyvben

A reform előtt álló büntetőjogi eszköztár nem nyújt megfelelő védelmet az áldozatoknak.

Legolvasottabb