Na hlavný obsah

Magyar és Fico megállapodtak a Beneš-dekrétumokkal foglalkozó munkacsoport létrehozásáról

Magyar Péter magyar miniszterelnök bejelentette, hogy Robert Fico miniszterelnökkel megállapodtak egy munkacsoport létrehozásáról, amelynek feladata a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatos vitás kérdések megoldása. Emellett kétoldalú találkozókra is sor kerülhet.

Foto: TASR/AP/MTI/Hegedűs Róbert

Magyar ezt csütörtökön egy sajtótájékoztatón mondta el arra a kérdésre válaszolva, hogy a Beneš-dekrétumok milyen mértékben befolyásolják a Visegrádi Négyek (V4) keretében folyó együttműködést. Elmondása szerint azonban ez nem volt témája a Gödöllőn tartott csúcstalálkozónak.

Magyar szerint Ficóval egyetértettek abban, hogy fontos a szlovák–magyar kapcsolatok javítása.

Fico kedden Gödöllőn kijelentette, hogy a Visegrádi Négyek országai elég bölcsek ahhoz, hogy csak azokat a témákat vegyék napirendre, amelyek összekötik őket. A közelgő szlovák elnökség kapcsán egyúttal megígérte, hogy nem fog olyan témákat felvetni, amelyek megosztják a V4-et.

(TASR)






Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Otthon rovatban