
Magyar ezt csütörtökön egy sajtótájékoztatón mondta el arra a kérdésre válaszolva, hogy a Beneš-dekrétumok milyen mértékben befolyásolják a Visegrádi Négyek (V4) keretében folyó együttműködést. Elmondása szerint azonban ez nem volt témája a Gödöllőn tartott csúcstalálkozónak.
Magyar szerint Ficóval egyetértettek abban, hogy fontos a szlovák–magyar kapcsolatok javítása.
Fico kedden Gödöllőn kijelentette, hogy a Visegrádi Négyek országai elég bölcsek ahhoz, hogy csak azokat a témákat vegyék napirendre, amelyek összekötik őket. A közelgő szlovák elnökség kapcsán egyúttal megígérte, hogy nem fog olyan témákat felvetni, amelyek megosztják a V4-et.
(TASR)