Na hlavný obsah

Nyári kampányt indít a rendőrség

Ne felejtsd el, hogy az autóban vagyok! elnevezéssel megismétli nyári kampányát a rendőrség. A cél, hogy a forróságban senki ne hagyjon gyereket vagy háziállatot hosszú időre a leparkolt kocsiban.

Foto: Gemini AI által generált szerkesztőségi illusztráció

A kampányt a közösségi médiában folytatja, emellett országszerte szórólapokat osztogatnak. Az idei kampány eltér a korábbiaktól. Ellenőrzött körülmények között videófelvételt készítettek arról, mi történik a hőségben átforrósodó autóban az emberrel.

Emellett arról is tájékoztatnak, mit kell tenni, ha autóba zárt kutyát látunk, és milyen elsősegélyre lehet szüksége. A rendőrség arra kér mindenkit, hogy ha gyereket vagy kutyát lát bezárva az autóban és azt feltételezi, hogy veszélyben van, cselekedjen. Hívjon segítséget, hívja a 158-as vagy a 112-es számot” – áll a rendőrség felhívásában.

(TASR)

Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Otthon rovatban