
A csütörtöki, Gdańskban tartott, Ukrajna újjáépítéséről szóló konferencián Robert Fico miniszterelnök és Julija Szviridenko ukrán miniszterelnök megállapodtak abban, hogy a találkozó Lvivben kerül megrendezésre.
„Az ukrán diplomácia vezetője a beszélgetés során azt is megerősítette, hogy Zelenszkij szívesen ellátogatna Pozsonyba” – jelentette ki Juraj Blanár külügyminiszter, hozzátéve, hogy már csak a felek számára megfelelő időpontokat kell egyeztetni.
Andrej Szibiha az X-en azt írta, hogy Blanárral Szlovákia Ukrajna újjáépítéséhez való hozzájárulásáról beszélgettek, és megállapodtak a kölcsönösen előnyös együttműködés elmélyítéséről az energetika, az infrastruktúra, a határon átnyúló összeköttetések, a kereskedelem és a védelmi ipar területén.
(TASR)