Na hlavný obsah

Szlovákia és Ukrajna további kétoldalú és kormányközi tárgyalásokat tervez

A szlovák és az ukrán külügyminiszter csütörtökön telefonbeszélgetést folytatott, amelynek célja a tervezett kormányközi és kétoldalú tárgyalások szervezésének megvitatása volt. Erről a külügyi tárca kommunikációs osztálya tájékoztatott.

Julija Szviridenko (b) ukrán miniszterelnök és Robert Fico (j) szlovák kormányfő
Foto: TASR/František Iván

A csütörtöki, Gdańskban tartott, Ukrajna újjáépítéséről szóló konferencián Robert Fico miniszterelnök és Julija Szviridenko ukrán miniszterelnök megállapodtak abban, hogy a találkozó Lvivben kerül megrendezésre.

„Az ukrán diplomácia vezetője a beszélgetés során azt is megerősítette, hogy Zelenszkij szívesen ellátogatna Pozsonyba” – jelentette ki Juraj Blanár külügyminiszter, hozzátéve, hogy már csak a felek számára megfelelő időpontokat kell egyeztetni.

Andrej Szibiha az X-en azt írta, hogy Blanárral Szlovákia Ukrajna újjáépítéséhez való hozzájárulásáról beszélgettek, és megállapodtak a kölcsönösen előnyös együttműködés elmélyítéséről az energetika, az infrastruktúra, a határon átnyúló összeköttetések, a kereskedelem és a védelmi ipar területén.

(TASR)





Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Otthon rovatban