Na hlavný obsah

Új fejezetet nyithat a V4-ek történetében a gödöllői csúcstalálkozó

Két év kihagyás után újra találkoztak a Visegrádi Négyek kormányfői, és valamennyi résztvevő az együttműködés újjászületéseként értékelte a keddi gödöllői csúcstalálkozót.

Foto: TASR/AP

Magyar Péter a Grassalkovich-kastélyban fogadta Robert Fico szlovák, Donald Tusk lengyel és Andrej Babiš cseh miniszterelnököt. A V4-egyeztetések 2022 után fokozatosan leálltak, elsősorban a magyar–lengyel politikai nézeteltérések miatt; az újraindítást Magyar Péter tette napirendre még a tavaszi kormányalakítás után.

A sajtótájékoztatón a négy vezető megállapodott abban, hogy az EU-csúcsok előtt rendszeresen egyeztetik álláspontjukat, Magyar Péter gyorsvasút-tervet adott át partnereinek a négy főváros összekötésére, Robert Fico a migrációs együttműködést emelte ki a szlovák elnökség prioritásaként. Tusk szerint ha a V4-ek arra koncentrálnak, ami összeköti őket, Európa meg fogja hallani a hangjukat — Magyar Péter úgy véli, a megújult együttműködés hatásai egy éven belül láthatók lesznek.

A gödöllői V4-csúcstalálkozó jelentőségéről és kilátásairól Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte Bábel Ivett a Pátria Rádió Reggeli című műsorában.

Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Külföld rovatban