
Júliusra új köztársasági elnöke lesz Magyarországnak, szeptemberben pedig már új alkotmánybírósági elnök is veszi át a tisztséget – ezzel összegezte Magyar Péter miniszterelnök a parlamentben meghirdetett „Tisztítótűz“ műveletet. A csomag részeként eltávolítanák Sulyok Tamás köztársasági elnököt, 12 évben korlátoznák az országgyűlési képviselői mandátumokat, átalakítanák az Alkotmánybíróság működését, és létrehoznák a vagyonvisszaszerzési hivatalt is.
A kormány szerint ez az Orbán-korszak intézményi örökségének szisztematikus lebontása és a korrupció elleni küzdelem valódi kezdete. Az ellenzék álláspontja ezzel szemben szkeptikus: szerintük veszélyes precedenst teremt, hogy egy új kétharmad most ugyanazzal az erővel írja át az állam alapjait, amelyet korábban maga is hevesen bírált.
A témát Kálmán Norbert Horn Gáborral, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnökével járta körül a keddi Reggeliben.