
A megállapodás értelmében az izraeli hadsereg megkezdheti kivonulását Dél-Libanon egyes térségeiből, amennyiben a Hezbollah beszünteti az Izrael elleni támadásokat és kivonja fegyvereseit a térségből.
A felek biztonsági övezetek létrehozásáról is megállapodtak, ahol a libanoni hadsereg venné át az ellenőrzést. A Hezbollah ugyanakkor nem részese a megállapodásnak, ezért egyelőre kérdéses, hogy betartja-e a tűzszünet feltételeit.
(TASR)