
Az amerikai hadsereg légicsapásokat hajtott végre iráni rakéta- és drónraktárak, valamint part menti radarállomások ellen a Hormuzi-szoros térségében. Washington szerint a művelet válasz volt egy szingapúri zászló alatt közlekedő kereskedelmi hajót ért dróntámadásra – amelyért az Egyesült Államok Iránt teszi felelőssé. Donald Trump a történteket a két ország közötti tűzszünet súlyos megszegésének nevezte.
Teherán visszautasította a vádakat, és a Hormuzi-szoros feletti ellenőrzést Irán szuverén jogának nyilvánította. Az Iráni Forradalmi Gárda ezt követően bejelentette, hogy amerikai célpontokat támadott meg a Perzsa-öböl térségében – válaszul az amerikai légicsapásokra. A közlemény szerint amennyiben újabb amerikai támadás történik, Irán a mostaninál is kiterjedtebb katonai választ ad.
(TASR)