
A két, 7,2-es és 7,5-ös erősségű földrengés csütörtök hajnalban rázta meg az országot, a legsúlyosabb károk az északi tengerparti térségekben keletkeztek.
Mintegy háromezer ember megsérült, a mentőalakulatok pedig továbbra is túlélők után kutatnak az összeomlott épületek romjai között.
Az amerikai földtani intézet becslése szerint a halálos áldozatok száma akár a tízezret is elérheti, miközben az eltűnteket kereső nyilvántartásban már közel ötvenezer név szerepel.
(TASR)