Kaliňák: A V4 közös állásponttal vesz részt az idei NATO-csúcstalálkozón
A Visegrádi Négyek (V4) országai közös álláspontot képviselnek az idei NATO-csúcstalálkozón, amelyről a csoport védelmi miniszterei csütörtöki budapesti találkozójukon egyeztettek. Erről Robert Kaliňák védelmi miniszter (Smer-SD) beszélt.
A képen a visegrádi négyek (V4) védelmi miniszterei, balról jobbra: Robert Kaliňák (Szlovákia), Jaromír Zůna (Csehország), Ruszin-Szendi Romolusz (Magyarország) és Wladysław Kosiniak-Kamysz (Lengyelország) pózolnak egy munkamegbeszélés után Budapesten, 2026. június 25-én, csütörtökön.Foto: TASR/AP/MTI/Bodnár Boglárka
Hozzátette, hogy Budapesten az infrastruktúra fejlesztése mellett a katonai együttműködésről, a védelmi ipar megerősítéséről, valamint a drónok elleni védekezés területén folytatható együttműködés lehetőségeiről is tárgyaltak.
Ruszin-Szendi Romulusz magyar honvédelmi miniszter szerint a mostani találkozó jelentős előrelépést jelent, mert bebizonyította, hogy a V4-ek védelmi együttműködése ismét működik.
A tanácskozáson részt vett Jaromír Zůna cseh és Władysław Kosiniak-Kamysz lengyel védelmi miniszter is.