Na hlavný obsah

Az SaS feljelentést tett a közlekedési tárca 39 millió eurós PPP-tanácsadói szerződése miatt, amelyet az ellenzéki párt ezerszeresen túlárazottnak tart

Az ellenzéki Szabadság és Szolidaritás (SaS) párt büntetőfeljelentést tett a Közlekedési Minisztérium ellen a PPP-projektekre vonatkozó, áfa nélkül közel 39 millió eurós tanácsadói közbeszerzés ügyében, amelyet a párt átláthatatlanak és gazdaságilag indokolatlannak tart.

Az SaS feljelentést tett a közlekedési tárca 39 millió eurós PPP-tanácsadói szerződése miatt, amelyet az ellenzéki párt ezerszeresen túlárazottnak tart
Foto: TASR/Jaroslav Novák

Peter Báthory, az SaS közlekedési szakértője közölte: a párt olyan analitikai dokumentumokhoz jutott hozzá, amelyeket a Nemzeti Autópálya Társaság (NDS) már 2018-ban megrendelt — az R7 Holice–Losonc gyorsforgalmi út és a D4 Rača–Záhorská Bystrica–Kárpát-alagút szakaszokra vonatkozóan. Az R7-elemzés 30 ezer, a D4-é 45 ezer euróba került. Az SaS azt kérdezi: hogyan és egyáltalán felhasználták-e ezeket az értékeléseket, és miért írnak ki most új pályázatot ezerszer drágábban?

A közbeszerzés leírása szerint minden egyes megrendelésre átlagosan 30 ezer munkaóra jut — ez egyetlen embernek 16 évnyi munkát jelent. Az SaS szerint a tender leírásában súlyos szabálytalanságok és eltúlzott személyes munkaórák szerepelnek. A Közlekedési Minisztérium egyelőre nem reagált a vádakra.

TASR/teraz.sk, dennikn.sk
(Források: TASR, dennikn.sk, 2026. június 25.)

Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Otthon rovatban