
Donald Trump ismét megkérdőjelezte az Egyesült Államok NATO iránti védelmi kötelezettségét. Az amerikai elnök szerint a szövetségesek nem nyújtottak elegendő támogatást az Irán elleni amerikai műveletek során, ezért Washington a jövőben megtagadhatja a segítséget.
Az amerikai elnök régóta bírálja a szövetségeseket az alacsony védelmi kiadások és az Egyesült Államoktól való függőség miatt. Ennek ellenére részt vesz a júliusban, Törökországban tartandó NATO-csúcstalálkozón.
(TASR)