
A külügyminiszter szerint Panama stratégiai jelentőségű piac a szlovák vállalatok számára, és kaput nyithat Latin-Amerika felé.
A fórumon 12 szlovák cég mutatkozott be különböző ágazatokból. A két ország közötti kereskedelmi forgalom évente 7 és 10 millió euró között alakul.
Blanár a panamai külügyminiszterrel, Javier Martínez-Acha Vásquez-el az együttműködés erősítéséről egyeztetett. A felek memorandumot is aláírtak, és a miniszter a térség országainak képviselőivel is tárgyal.
(TASR)