Na hlavný obsah

Juraj Blanár Panamában nyitott üzleti fórumot, erősítenék a gazdasági kapcsolatokat

Juraj Blanár (Smer-SD) Panamában megnyitotta a szlovák–panamai üzleti fórumot, amelyen mindkét ország cégei és intézményei részt vettek.

Juraj Blanár, Szlovákia külügyminisztere (Smer-SD)
Foto: TASR/Jaroslav Novák

A külügyminiszter szerint Panama stratégiai jelentőségű piac a szlovák vállalatok számára, és kaput nyithat Latin-Amerika felé.

A fórumon 12 szlovák cég mutatkozott be különböző ágazatokból. A két ország közötti kereskedelmi forgalom évente 7 és 10 millió euró között alakul.

Blanár a panamai külügyminiszterrel, Javier Martínez-Acha Vásquez-el az együttműködés erősítéséről egyeztetett. A felek memorandumot is aláírtak, és a miniszter a térség országainak képviselőivel is tárgyal.

(TASR)

Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Otthon rovatban