
A reform részeként létrejön a Magyar Rádió és Televízió Nonprofit Társaság, valamint önálló szervezetként működik tovább az MTI hírügynökség. Az új szabályozás alapján a közmédia tulajdonosi és ellenőrzési jogköreit a jövőben egy újonnan létrehozott Közszolgálati Média Bizottság gyakorolja.
A változásokkal egy időben megszűnik a Médiatanács jelenlegi vezetőinek és több közmédiai intézmény vezetőjének mandátuma is. A kormány szerint az átalakítás célja a rendszer egyszerűsítése és a közszolgálati média működésének megújítása.
(TASR)