A fővárosban közel 10 000 ember gyűlt össze a Szabadság téren. A pozsonyi tüntetésen a szervezők felolvastak egy nyilatkozatot, amelyben felszólították az ellenzéki képviselőket, hogy kezdjenek el dolgozni Szlovákiáért.
„Ébresztő” – hangzott el a színpadról, amit a tömeg is skandálni kezdett. „Hagyjanak fel a felesleges témák boncolgatásával ebben az időszakban. Mutassák meg, hogy valóban vannak önérzetes, európai szintű politikusaink” – jelentették ki.
Sziszegve se szolgálok aljas, nyomorító hatalmakat – szólt a pozsonyi tömeghez magyarul József Attilát idézve Gyenge Veroni slammer, aki egyebek mellett kijelentette, „elegünk van abból, hogy akkor húzzák elő a magyar kártyát, amikor az politikai pontokat hozhat. Kiállok a hazámért és a demokráciáért, mindezt teljesen ingyen, már csak azért is, mert láttam, ahogy Magyarország felfalja önmagát.”
Szlovákia nagyobb városaiban is nagyszámú tömeg gyűlt össze: Kassán 8-10 ezren tüntettek, Zsolnán 4 ezren, Poprádon 1500, Besztercebányán 3-4 ezren, Nyitrán pedig közel 2000 ember gyűlt össze. A nagyszombati tüntetésen minden ellenzéki párt felszólalt a rendezvény pódiumán.
Érsekújvárban 300-400 ember vonult az utcára, a dunaszerdahelyi tüntetésen pedig 80-100 ember gyűlt össze.
A komáromi tüntetés utolsó felszólalója Lucia Molnár Satinská volt, aki szlovákul és magyarul is köszöntötte a jelenlévőket. „Az öreg kontinens valamennyi országában már mindennapossá vált a többnyelvűség, a kommunikációs eszközök ötvözete. Így az este folyamán, a beszédem során én is váltogatni fogom a szlovák, illetve magyar nyelvet“ – mondta a nyelvész.
Külföldön élő szlovákok is csatlakoztak a tüntetéssorozathoz: Luxembourgban 70-en, Koppenhágában 50 ember, Brüsszelben és Prágában is 100 körül volt a jelenlévők száma, Londonban 30 és Stockholmban 40 ember gyűlt össze a köztereken.
(tasr, dennik n, új szó, paraméter)