
A korábbi tanévzárást a május 8-i államünnep ledolgozásáért járó pótszabadnap kiadásával – amikor ugyan ünnepnap volt, de munkaszüneti nap nem –, valamint egyéb szervezési és működtetési okokkal indokolják az iskolák.
Összesen 749 091 tanuló és diák veszi át az év végi bizonyítványát.
Az idei tanévben a minisztérium adatai szerint 68 630 tanár dolgozott.
„A nyári szünetben a pedagógusok a Munka törvénykönyv szerint járó rendes szabadságukat töltik, de a szünet egy részét az új tanév előkészítésére, képzésekre, papírmunkára és az iskola működésével kapcsolatos egyéb teendőkre fordítják” – tette hozzá a minisztérium.
(TASR)