Na hlavný obsah

Magyar Péter és Babiš megállapodott a két ország első közös kormányüléséről

Magyar Péter magyar és Andrej Babiš cseh miniszterelnök a gödöllői V4-csúcs előtti kétoldalú tárgyaláson megállapodott, hogy a két ország történetében először tartanak közös kormányülést — az előkészületek a június 23-i találkozón el is indultak.

Magyar Péter és Babiš megállapodott a két ország első közös kormányüléséről
Foto: TASR/AP

A cseh kormányhivatal közlése szerint a felek az együttműködés legkönnyebb ösztönzési módját a kulturális kapcsolatokban látják, amelyhez mindkét ország sokszínű kulturális öröksége kiváló alapot nyújt. Nem véletlenül idézte Magyar Péter az egyeztetés napján parlamenti beszédében Milan Kunderat. A két kormányfő az egészségügyi és közlekedési együttműködés erősítéséről is tárgyalt — ez utóbbi összefügg azzal a gyorsvasút-tervvel, amelyet Magyar Péter a V4-es csúcson adott át cseh, lengyel és szlovák partnereinek, és amelyhez uniós forrásokat szeretne megszerezni a szlovák elnökség idején.

A bilaterális találkozó a gödöllői Grassalkovich-kastélyban zajlott, ahol Magyar Péter Babiš mellett Donald Tusk lengyel és Robert Fico szlovák miniszterelnökkel is egyeztetett. A közös kormányülés időpontját még nem hozták nyilvánosságra.

TASR, kormany.hu, Euronews
(Források: TASR, kormany.hu, Euronews, 2026. június 24.)

Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Külföld rovatban