Na hlavný obsah

Rekordszámú bejelentő fordul a Bejelentővédelmi Hivatalhoz

Folyamatosan növekszik azok száma, akik korrupcióról, szabálytalanságokról vagy más visszaélésekről tesznek bejelentést a szlovák Bejelentővédelmi Hivatalnál.

Foto: Úrad na ochranu oznamovateľov/Facebook

A hivatal tavaly 554 megkeresést kapott, amelyek közül 335 esetben indult hivatalos eljárás. Az idei első negyedév adatai alapján a tendencia tovább erősödik. Az intézmény vezetője, Zuzana Dlugošová szerint ez részben a hivatal iránti növekvő bizalomnak, részben pedig annak köszönhető, hogy egyre többen hajlandók fellépni a közérdeket sértő gyakorlatokkal szemben.

A legtöbb bejelentés a közigazgatásból és az önkormányzati szférából érkezik. A hivatal ugyanakkor továbbra is problémának tartja, hogy egyes ügyek kivizsgálása akár évekig is elhúzódik, ami csökkenti a rendszer hatékonyságát.

(TASR)

Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Otthon rovatban