Starmer volt a kezdeményezője az EU-val való kapcsolatok Brexit utáni normalizálásának, és ő segített kijelölni a július 22-i csúcs időpontját; utódja, Andy Burnham akár már július közepén átveheti a kormányt, ha kihívó nélkül nyeri a pártelnöki versenyt.
Ursula von der Leyen bizottsági elnök X-bejegyzésben méltatta Starmer örökségét:
„Sok vezetőnek évek kellenek ahhoz, hogy azzá az államférfivá váljanak, akivé te két év alatt lettél. Európa és Ukrajna biztonsága erősebb lett általad.“
Zelenszkij szintén nyilvánosan megköszönte Starmer Ukrajna-politikáját. A Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov szerint London Starmer után is hasonló álláspontot képvisel majd Oroszországgal szemben.
TASR, AP/SM Daily Journal
(forrás: Európai Bizottság/AP/TASR, 2026. június 22.)