Na hlavný obsah

Lemond a brit miniszterelnök

Távozik tisztségéből Keir Starmer brit miniszterelnök. A Munkáspárt vezetője hétfői sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy lemond a kormányfői posztról, valamint a Munkáspárt éléről is.

Foto: TASR/AP/Pool Photo/Phil Noble

A politikus londoni sajtónyilatkozatában közölte, hogy pártja már nem őt tartja a legalkalmasabb személynek a következő parlamenti választásokra, ezért elfogadta ezt a döntést, és távozik a párt éléről.

Starmer telefonon tájékoztatta döntéséről III. Károly királyt. Hozzátette, a Munkáspárt országos vezetősége július 9-én indítja el az új pártelnök megválasztásának. Az új vezető szeptemberre átveheti a párt irányítását.

Kiemelte, hogy a jövőben több időt szeretne fordítani családjára, feleségére és gyermekeire.

(BBC)

Mentett cikkeim

    Tovább

    Legolvasottabb

    Legfrissebb híreink a Külföld rovatban