
A politikus londoni sajtónyilatkozatában közölte, hogy pártja már nem őt tartja a legalkalmasabb személynek a következő parlamenti választásokra, ezért elfogadta ezt a döntést, és távozik a párt éléről.
Starmer telefonon tájékoztatta döntéséről III. Károly királyt. Hozzátette, a Munkáspárt országos vezetősége július 9-én indítja el az új pártelnök megválasztásának. Az új vezető szeptemberre átveheti a párt irányítását.
Kiemelte, hogy a jövőben több időt szeretne fordítani családjára, feleségére és gyermekeire.
(BBC)