A tárgyalások „pozitív és konstruktív légkörben“ zajlottak, annak ellenére, hogy az iráni delegáció vasárnap este kivonult a tárgyalóteremből, tiltakozva Trump elnök Hormuzi-szorosra vonatkozó fenyegetései miatt. A felek megállapodtak egy 60 napon belüli végleges megállapodást célzó menetrendben, és létrehoztak egy Magas Szintű Bizottságot, amely nukleáris, szankciós és vitarendezési munkacsoportokat felügyel.
Washinton és Teherán kommunikációs csatornát alakított ki a Hormuzi-szoros biztonságos kereskedelmi hajóforgalmának biztosítására, és dekonfliktációs mechanizmust hoztak létre a libanoni helyzet kezelésére. Araghchi iráni külügyminiszter „jelentős előrelépésről“ számolt be az olajexport, a befagyasztott iráni eszközök és Irán újjáépítési tervei terén.
TASR, CNN, NBC News
(forrás: Katar–Pakisztán közös közvetítői nyilatkozat/TASR, 2026. június 21.)